Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 15 cze, 2013 16:00

Giants
Wrocław
56
28 I 0
21 II 0
7 III 0
0 IV 0
- OT -
0
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Koniec drogi Hutników

Opublikowano dnia: 13 cze 2013 | Komentarze: 0

W sobotę 15 czerwca o godzinie 16:00, na Stadionie Sztabowa przy ulicy Sztabowej 101 we Wrocławiu zostanie rozegrany mecz 10. kolejki Topligi. Giants Wrocław podejmą w nim Zagłębie Steelers Interpromex.

Gospodarz: Giants Wrocław (6-2)
Gość:
Zagłębie Steelers (2-7)
Data i godzina:
15 czerwca, 16:00
Stadion:
Stadion Sztabowa, ul. Sztabowa 101, Wrocław
Liga:
Topliga
Bilety:
10 w przedsprzedaży, 15 zł w dniu imprezy

Tydzień po bolesnej porażce z Devils w Derbach Wrocławia, Giganci dostaną szansę na poprawę nastrojów w pojedynku z ostatnim zespołem Grupy Południowej, Zagłębie Steelers. - Jak podejść do takiego spotkania? Tak, jak do każdego innego. Wiemy już co było w derbach dobre, co złe i teraz czas już pójść do przodu - mówi Mark Philmore, skrzydłowy wrocławian. - Jeśli będziesz siedział i rozmyślał o tym, co mogło, powinno lub miało się zdarzyć w poprzednim meczu, nie będziesz widział tego, co jeszcze przed tobą w tym sezonie - dodał Philmore, który w pierwszym w tym roku pojedynku Giants ze Steelers został wybrany MVP spotkania. W Będzinie, to goście z Dolnego Śląska byli górą, wygrywając zdecydowanie, 56:0.

Rebels wytrzymali lepiej presję, popełnili mniej błędów. Ale nawet po tej przegranej uważamy sezon za udany. Podnieśliśmy poziom, pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z lepszymi przeciwnikami.
Jacek Sikora, defensywny liniowy Steelers

Teraz prognozy znów nie są dla „Stalowych” najlepsze. Podobnie ma się ich morale, bo przed tygodniem drużyna z Będzina też poległa w rewanżowych starciu derbowym: w walce o prymat w województwie śląskim lepsi, po dogrywce okazali się gracze AZS Silesia Rebels. Rebelianci nadrobili też stratę punktową z pierwszego meczu, co niemal na pewno oznacza, że Hutnicy zakończą sezon za nimi. - Rebels wytrzymali lepiej presję, popełnili mniej błędów. Ale nawet po tej przegranej uważamy sezon za udany. Podnieśliśmy poziom, pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z lepszymi przeciwnikami - twierdzi Jacek Sikora, defensywny liniowy Steelers. - Do Wrocławia pojedziemy w okrojonym składzie, bo ostatnie spotkanie dało się wielu naszym graczom we znaki. Nie będziemy faworytem więc wystąpimy bez presji. Zamierzamy cieszyć się grą, licząc jednocześnie, że może uda nam się coś ugrać - dodał Sikora.

O wiele bardziej krytycznie do podsumowania osiągnięć Steelers podchodzi za to ich amerykański rozgrywający Travis Taylor. Co ciekawe, to nie wyniki martwią go najbardziej. - Nigdy nie myślałem, że awansujemy do fazy play-off, ale nie sądziłem też, że ten sezon będzie aż tak zły. Problem w tym, że w tej drużynie nie trenuje się prawie wcale. Tak było przez całe rozgrywki. Wszyscy myślą, że są świetni, a to przecież dorośli faceci, nie można ich zmusić do trenowania. A ja mogę pomóc tylko komuś, kto pozwoli sobie pomóc - narzeka quarterback. - W sobotę może być naprawdę trudno. Na treningach nadal pustki, a do tego wielu naszych graczy jest kontuzjowanych - dodaje Taylor.

Zupełnie inne i bardziej profesjonalne podejście prezentują Giganci. Nawet przed meczem, w którym zwycięstwo gości jest bardzo mało prawdopodobne. - Musimy wygrać nasze dwa ostatnie spotkania, bo przecież pierwsze miejsce w dywizji jest wciąż sprawą otwartą. Steelers są pierwszym krokiem - mówi Jakub Głogowski, prezes wrocławian. - Nie zależy nam na śrubowanie wyniku. Liczy się spokojna wygrana i mecz bez kontuzji. Chcemy poza tym dać naszym kibicom fajne widowisko na kameralnym obiekcie jakim jest Sztabowa. Organizacyjnie w tym tygodniu nic się więc dla nas nie zmienia - dodaje.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
80% do 20% (41 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?