Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 21 kwi, 2013 14:00

Steelers
Będzin
7
0 I 14
7 II 13
0 III 14
0 IV 7
- OT -
48
Devils
Wrocław
rozwiń ͮ
 

Czy Diabły stopią stal?

Opublikowano dnia: 18 kwi 2013 | Komentarze: 0

W niedzielę 21 kwietnia o godzinie 14:00, na stadionie OSiR Będzin mieszczącym się przy ulicy Sportowej 4 w Będzinie zostanie rozegrany mecz czwartej kolejki Topligi 2013. Zagłębie Steelers Interpromex ugości w nim Devils Wrocław.

Gospodarz: Zagłębie Steelers Interpromex (1-0)
Gość:
Devils Wrocław (1-0)
Data i godzina: 21 kwietnia o 14:00
Stadion:
OSiR Będzin, ul. Sportowa 4, Będzin
Liga: Topliga

Te dwie drużyny miały zagrać ze sobą już miesiąc wcześniej we Wrocławiu, ale wtedy przeszkodziła im zła pogoda i mecz przełożono. Obie należą zresztą do wąskiej grupy pechowców (są w niej jeszcze Warsaw Eagles), która zdołała w tym sezonie rozegrać tylko jedno starcie ligowe. Steelers w drugiej kolejce pokonali na wyjeździe 28:0 Warsaw Spartans, a Devils Wrocław rozgromili tego samego rywala w zeszłym tygodniu na własnym terenie 56:6. Jedna wygrana oznacza dla nich 100% skuteczność i zajmowanie dwóch pierwszych miejsc w tabeli Grupy Południowej Topligi.

W niedzielę ktoś ten idealny współczynnik straci i historia spotkań tych zespołów wskazuje na to, że będą to raczej gospodarze, Steelers. Wystarczy powiedzieć, że poprzedni pojedynek tej dwójki, w sezonie 2011, zakończył się rekordowo wysokim zwycięstwem Devils... aż 84:0. Hutnicy po sezonie nieobecności w Toplidze przekonują jednak, że są już innym zespołem. Może nawet takim, który będzie mógł postraszyć czołówkę. - Teraz chcemy powalczyć o coś więcej niż tylko tył tabeli. Naszym celem jest faza play-off. Po pierwszym wygranym meczu chcielibyśmy podtrzymać dobrą passę chociaż wiemy, że teraz zaczną się trudne pojedynki. Dopóki piłka w grze będziemy jednak walczyć. Mam nadzieję, że pokusimy się o niejedną sensację – zapewnia Jacek Sikora, defensywny liniowy zespołu z Zagłębia.

W sprawianiu takich niespodzianek Steelers ma w tym sezonie pomagać ich amerykański rozgrywający, Travis Taylor. W starciu ze Spartans zaprezentował się bardzo dobrze, ale teraz zagra przeciwko zdecydowanie lepszej defensywie. - Mecz w Warszawie nam wyszedł, ale wierzę, że możemy być jeszcze lepsi. To był tylko pierwszy krok, teraz musimy grać ostrzej i mądrzej. Jeśli chodzi o mnie, muszę być trochę mniej spięty i też podnieść swój poziom. Póki co chciałbym podziękować Bogu, że mogę tutaj być, a mojemu trenerowi i kolegom z zespołu, za to, że we mnie wierzą – mówi Taylor.

Poza Taylorem, Steelers sprowadzili w przerwie zimowej do siebie również trenera Jasona Blasko, który jest ogniwem łączącym oba zespoły. - Od czasu jego pracy w Devils wiele się u nich pozmieniało, więc jakiejś tajemnej wiedzy na ich temat trener Blasko nam nie przekazał. Skupiał się raczej na przekazywaniu jak wygrywać, a w kwestiach futbolowych ufam mu bezgranicznie – twierdzi Szymon Widera, prezes Hutników. - Mamy teraz ciekawą serię trzech spotkań, kiedy po przeciwnej stronie boiska stają nasi byli szkoleniowcy: w sobotę graliśmy przeciwko Spartans, u których jest teraz Dimos Spiropoulos, w niedzielę przeciwko trenerowi Blasko, a później przeciwko Giants, gdzie szkoli Mott Gaymon – zauważył Seweryn Plotan, manager wrocławskich Diabłów.

Jeśli o Devils chodzi, u nich wszystko układa się w tej chwili bardzo dobrze. W pierwszym meczu sezonu z dobrej strony zaprezentowali się wszyscy sprowadzeni zza granicy gracze, z zakontraktowanym najpóźniej Davidem Orozco na czele. Nie do zatrzymania był natomiast running back Xavier Glenn, zdobywca pięciu przyłożeń. Wygląda więc na to, że problemy z zeszłego sezonu, kiedy wrocławianie mieli kłopoty z futbolistami sprowadzonymi do zespołu tym razem się nie powtórzą.

- Według znawców futbolu amerykańskiego w Polsce, to Diabły są drużyną lepszą od nas, ale my też mamy kilka niespodzianek w zanadrzu – twierdzi Szymon Widera. Czy tych niespodzianek wystarczy, żeby zatrzymać trzeci zespół poprzedniego sezonu, głodny gry po dwóch przełożonych meczach? - Mamy za sobą naprawdę dobrze przepracowany okres przygotowawczy, a poza tym zawsze wierzymy, że każde spotkanie można i trzeba wygrać. Nie inaczej jest w tym przypadku – podsumowuje Widera.

- Na pewno nie jest to zespół, który pokonaliśmy dwa lata temu 84:0. Teraz spodziewamy się bardziej wyrównanego spotkania. Kiedy nasz wcześniejszy mecz ze Steelers nie doszedł do skutku pojawiały się głosy, że się go obawialiśmy. Teraz będziemy mogli się przekonać, kto jest lepszym zespołem – zapowiada Plotan.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
36% do 64% (143 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?