Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 7 kwi, 2013 14:00

Spartans
Warszawa
0
0 I 6
0 II 8
0 III 0
0 IV 14
- OT -
28
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Hutnicy pobili Spartan

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 7 kwi 2013 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 7 kwietnia meczu 2. kolejki Topligi drużyna Zagłębie Steelers Interpromex pokonała na wyjeździe Warsaw Spartans 28:0.

Mecz debiutantów w Toplidze rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Kilka pierwszych zagrań w ataku przyniosło Spartanom trzy pierwsze próby. Gdy do pola punktowego rywali pozostawało 30 jardów warszawianie zdecydowali się zagrać czwartą próbę. Ta nie powiodła się i piłka przeszła w posiadanie Hutników.

Steelers po nerwowej, ale bardzo skutecznej serii pokonali ponad dwie trzecie długości boiska. Atak wykończył Konrad Starczewski zdobywając touchdown po krótkim biegu.

Wchodzimy w debiutancki sezon w Toplidze bardzo mocno i zamierzamy stale podnosić poziom naszej gry.
Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex

Z upływem czasu prezentujący zbilansowany atak Hutnicy radzili sobie coraz lepiej. Skuteczne biegi Macieja Szczerby i Konrada Starczewskiego przeplatane były udanymi podaniami amerykańskiego rozgrywającego Travisa Taylora. Gospodarze mieli dużo większe problemy z konstruowaniem skutecznych ciągów zagrań ofensywnych. Wiele razy kibice Spartan z niedowierzaniem obserwowali jak skrzydłowi warszawskiej drużyny nie potrafili opanować dobrze rzuconej piłki. Jednostronna, oparta głównie na zagraniach na zewnątrz gra biegowa przynosiła jardy, ale nie pozwalała podtrzymać kolejnych drive’ów.

Jeszcze przed przerwą goście powiększyli prowadzenie, gdy ponownie błysnął Starczewski. Do szatni goście schodzili z 14-punktową zaliczką.

W trzeciej kwarcie oba zespoły nie były w stanie wnieść piłki w pole punktowe rywali. Solidnie grający Steelers w czwartej części gry dwukrotnie podwyższyli prowadzenie. Najpierw po kolejnej skutecznej akcji biegowej Maciej Szczerba pokonał brakujące 7 jardów do pola punktowego rywali. W końcówce spotkania zamiary rywali znakomicie rozszyfrował Ondra Chvojka. Po przechwyceniu podania pokonał z piłką 63 jardy zdobywając ostatnie, czwarte w tym starciu przyłożenie dla gości.

Do końca meczu Spartanie nie byli w stanie wykonać choć jednej akcji punktowej. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Steelers 28:0.

- Przed spotkaniem denerwowałem się, ale wszystko ułożyło się po naszej myśli. Wygrana 28:0 na wyjeździe napawa optymizmem. Wchodzimy w debiutancki sezon w Toplidze bardzo mocno i zamierzamy stale podnosić poziom naszej gry - powiedział Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex. - Na początku meczu gra nam się nie kleiła. Widać było brak sparingów przedsezonowych. Nie mogliśmy ich zagrać z powodu braku chętny i ekstremalnej aury - dodał Widera.

- Popełnialiśmy dzisiaj błąd za błędem. Wiele serii ofensywnych nagle się urywało. Nie złapaliśmy dzisiaj wielu precyzyjnych podań - skomentował Roman Picheta, trener Warsaw Spartans. - Liczyliśmy na to, że po debiutanckim meczu z mistrzem, drużyną Seahawks Gdynia nasza gra będzie dużo lepsza. Musimy się jeszcze chyba nauczyć na czym polega gra w Toplidze. To, że ostatnim razem wygraliśmy ze Steelers nie miało żadnego wpływu na to dzisiaj pokazali nasi rywale. Moi zawodnicy chyba o tym zapomnieli  - dodał Picheta.

Najlepszymi zawodnikami w skutecznym ataku Steelers byli running backowie Konrad Starczewski i Maciej Szczerba. Dobrze grał też amerykański rozgrywający Travis Taylor. W obronie skuteczni byli grający w trzecie linii obrony Mateusz Kamiński i Czech Ondra Chvojka. Filarem defensywy był też linebacker Tomasz Wełna.

W ataku Spartan najkorzystniej prezentował się skrzydłowy Tomasz Ochnio, który złapał wiele podań kierowanych do niego przez J Lunda. W defensywie najlepiej zagrał cornerback Maciej Walendzik.

Szansę na pierwsze zwycięstwo w sezonie Spartanie będą mieli 13 kwietnia, gdy we Wrocławiu zmierzą się z Devils. Tego samego dnia Hutnicy podejmą Warsaw Eagles w pierwszym meczu w sezonie na własnym boisku.


Warsaw Spartans - Zagłębie Steelers Interpromex 0:28 (0:6, 0:8, 0:0, 0:14)

I kwarta
0:6 przyłożenie Konrada Starczewskiego po 2-jardowej akcji biegowej

II kwarta
0:14 przyłożenie Konrada Starczewskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Konrad Starczewski po podaniu Travisa Taylora)

IV kwarta
0:21 przyłożenie Macieja Szczerby po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkty Sebastian Pyśk)
0:28 przyłożenie Ondry Chvojki po 63-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkty Sebastian Pyśk)

Mecz obejrzało 400 widzów.

MVP meczu: Maciej Szczerba (running back Zagłębie Steelers Interpromex)

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
48% do 52% (210 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?