Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 7 kwi, 2013 14:00

Spartans
Warszawa
0
0 I 6
0 II 8
0 III 0
0 IV 14
- OT -
28
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Starcie beniaminków Topligi

Opublikowano dnia: 4 kwi 2013 | Komentarze: 0

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 14:00, na obiekcie BOPN mieszczącym się przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie zostanie rozegrany mecz drugiej kolejki Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W tym spotkaniu Warsaw Spartans podejmą Zagłębie Steelers Interpromex.

Gospodarz: Warsaw Spartans (0-1)
Gość: Zagłębie Steelers Interpromex (0-0)
Data i godzina:
7 kwietnia, 14:00
Stadion:
BOPN, ul. Obrońców Tobruku 11
Liga: Topliga
Bilety:
15 zł (dzieci do lat 12 wchodzą bezpłatnie)

Gospodarze niedzielnego meczu po klęsce w debiucie w Toplidze, 0:48 przeciwko Seahawks Gdynia, spróbują pokazać się kibicom z lepszej strony. Porażka w pierwszej kolejce wcale nie odebrała im jednak ochoty do walki, ponieważ jak sami podkreślają - nie spodziewali się zwycięstwa w meczu z mistrzami kraju.

- Do naszej debiutanckiej przegranej w Toplidze podchodzimy bez smutku. Zawodnicy nie są rozczarowani. Oczywiście zawsze lepiej jest wygrywać, ale porażka z mistrzem Polski wstydu nam nie przyniosła. Jesteśmy beniaminkiem i różnica poziomów między PLFA I a Topligą jest spora. Tego się spodziewaliśmy, więc nie zamartwiamy się bez umiaru – wyjaśnia Maciej Pobudkiewicz, wiceprezes Warsaw Spartans.

Wszyscy w klubie już czekają na niedzielny mecz. Steelers to drużyna, z którą w przeszłości już się mierzyli. Choć w ostatnich trzech spotkaniach dwa razy triumfowali futboliści z Zagłębia, to starcie, do którego doszło w ubiegłorocznym półfinale PLFA I zakończyło się zwycięstwem 17:0 drużyny z Warszawy. Taki obrót spraw napawa wszystkich w stolicy optymizmem, że i tym razem uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Choć w niedzielę zagramy u siebie, nie czujemy się faworytami. Steelers to dobry zespół. W tym sezonie nie stoczyli jeszcze żadnej bitwy, ale zdążyli przeanalizować już materiały z naszej porażki w pierwszej kolejce. To daje im pewną przewagę. My natomiast znamy ich dość dobrze z punktu widzenia kondycji fizycznej. Nie wiemy jednak na co ich stać od strony taktyki. Mają nowego trenera, który wszystko pozmieniał, więc mecz może być pełen niespodzianek – dodaje Pobudkiewicz.

Stołeczna ekipa liczy na zwycięstwo choćby jednym punktem. Spartanie dodają, że ich linia defensywna będzie wielkim atutem. Jednocześnie twierdzą, iż formacja ofensywna ciężko pracuje nad wyeliminowaniem błędów z poprzedniego meczu i powinna kilka razy zadziwić gości. Zaś Zagłębie Steelers Interpromex meczem w Warszawie dopiero zadebiutuje w Toplidze. Przed sezonem doszło do kilku zmian w składzie, a obecny trener zamierza stworzyć silną drużynę, którą będzie stać na sprawienie niespodzianki.

­- Jedziemy do stolicy rozpocząć sezon. W historii naszych spotkań ze Spartans dwa razy wygraliśmy. Rok temu ponieśliśmy sromotną klęskę, ale może to dobrze? Może teraz nadszedł czas, by znów wygrać? Walczymy o awans do fazy play-off i nie ugniemy się przed nikim – wyjaśnia Szymon Widera, prezes Steelers.

Futboliści z Zagłębia dokładnie przeanalizowali ostatni mecz Spartan, ale – jak sami przyznają – trudno oceniać tamto spotkanie, bo Seahawks Gdynia totalnie zdominowała ich najbliższych przeciwników. Wiedzą za to, po co jadą do Warszawy: - Oczekuję zwycięstwa. Każdy inny rezultat będzie dla nas porażką nie tylko sportową, ale i mentalną. Jesteśmy wystarczająco silni, by dopisać do konta rywali drugą przegraną z rzędu - mówi pewny siebie Widera.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
48% do 52% (210 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?