Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 21 lip, 2012 12:00

Spartans
Warszawa
17
3 I 0
7 II 0
0 III 0
7 IV 0
- OT -
0
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

O finał Pucharu PLFA

Opublikowano dnia: 19 lip 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 21 lipca o godzinie 12:00, na obiekcie OSiR Bemowo mieszczącym się przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie zostanie rozegrany półfinałowy mecz PLFA I. Gospodarze, Warsaw Spartans podejmą Zagłębie Steelers Interpromex.

Gospodarz: Warsaw Spartans (4-2)
Gość: Zagłębie Steelers Interpromex (4-2)
Data i godzina: 21 lipca, 12:00
Stadion: OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11
Liga: PLFA I

Po jakże udanym VII SuperFinale Topligi nadszedł czas na ostateczną walkę o awans do finału PLFA I. Pierwsza para drużyn, które zmierzą się ze sobą w najbliższy weekend to Warsaw Spartans oraz Zagłębie Steelers Interpromex. Zarówno jedni jak i drudzy podkreślają, że widzieli niedzielny mecz o miano najlepszej drużyny w Polsce i zapragnęli w przyszłości sami zagrać w takowym. Do tego jeszcze daleka droga, ale już w sobotę któraś z tych ekip może postawić kolejny krok w stronę spełnienia marzeń.

- Gramy na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, ale chcemy tam wkrótce dotrzeć . Po niedzielnym SuperFinale mamy marzenie, by kiedyś samemu w nim wystąpić i wygrać. Tamto starcie bez wątpienia odcisnęło na nas piętno. Chcemy być najlepsi. Chcemy zostać najmocniejszą drużyną w Polsce. To jest teraz nasz cel – wyjaśnia z przekonaniem Maciej Pubudkiewicz, rzecznik prasowy Warsaw Spartans.

Jeszcze wiele trzeba poprawić, by zagrać w SuperFinale. Przekonały się o tym ekipy silniejsze od Spartan, które odpadły w tegorocznych półfinałach Topligi. Dlatego też nie ma na co czekać i warszawianie dobrze o tym wiedzą. Uważnie analizują poprzednie mecze swoich najbliższych rywali, rozpracowują ich taktykę i analizują swoje błędy, by wyeliminować jak najwięcej z nich. Przykład idzie z góry, bo to właśnie m.in. przez potknięcia Warsaw Eagles nie zdobyli trzeciego w swojej historii mistrzostwa.

- W sobotę czeka nas mecz, w którym nie będzie miejsca na pomyłki. Wygra lepszy i zamierzamy zrobić wszystko, byśmy to my zagrali w finale PLFA I. Mamy przewagę psychologiczną nad rywalami, bo wystąpimy u siebie. Wygraliśmy też swoją grupę w przeciwieństwie do przeciwników. Ale to tylko jedne z czynników, które mogą dopomóc. Będziemy otoczeni wierną grupą kibiców, którzy zawsze nas głośno dopingują – dodaje Pobudkiewicz.

Rzecznik daje jasno do zrozumienia, że Spartans są na tyle silni, iż wygranie Grupy Północnej nie było wielkim wysiłkiem. Co prawda ich końcowy bilans to cztery wygrane i dwie porażki, ale przegrywali tylko z jedną drużyną – Husarią Szczecin: - Szczecinianie ewidentnie nam nie leżeli w tym sezonie. Nie znaleźliśmy sposobu, by ich pokonać. Dwukrotnie okazali się lepsi od nas. Jednak w końcowym rozrachunku to my zgromadziliśmy więcej punktów i gramy dalej. Nie przejmujemy się za bardzo tamtymi porażkami. Stało się. Ostatnie ligowe starcie trochę odpuściliśmy, bo mieliśmy już zapewniony awans. To nas wiele nauczyło. Nie należy lekceważyć rywala. Nie popełnimy tego błędu w półfinale – tłumaczy.

Zagłębie Steelers Interpromex do fazy playoff awansowało z drugiego miejsca. Co prawda drużyna zdobyła dokładnie tyle samo punktów ile Spartanie, ale bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Gliwic. Tamtejsze Lwy zdecydowanie wygrały Grupę Południową. Szymon Widera, prezes Steelers tłumaczy jak zawodnicy odnoszą się do takiej sytuacji: - Nie jesteśmy wcale gorsi od Spartans. W porządku, zajęliśmy drugie miejsce po fazie grupowej. Przegrywaliśmy jednak tylko z Lions. W obu przypadkach brakowało dwóch punktów do naszego zwycięstwa. Dlatego nasi najbliżsi przeciwnicy nie będą mieli z tego powodu żadnej przewagi.

Prezes dodaje, iż VII SuperFinał nie wpłynął w żaden sposób na futbolistów z Będzina: - Nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość. Nie zastanawiamy się nad tym co będzie za rok, dwa, trzy… Zawodnicy skupiają się na swoim podwórku. Dlatego teraz najważniejsze jest zwycięstwo z mocnymi Spartanami, by znaleźć się w finale.

Miłym i potrzebnym elementem każdego sportowego widowiska są kibice, którzy w każdej chwili wspierają swoich ulubieńców. Steelers w sobotę zagrają z dala od domu, ale w Będzinie nie robią z tego powodu tragedii: - To oczywiste, że zawsze lepiej gra się, kiedy z trybun słychać doping kibiców, ale ostatni ligowy mecz pokazał, że mimo ich wsparcia czasami przegrywa się nawet takie spotkania. Dlatego też jedziemy do Warszawy by wygrać. Niezależnie od tego czy fani będą nas dopingować zza linii bocznych, czy w Zagłębiu – wyjaśnia Widera.

Jeśli podczas ostatnich treningów nie wydarzy się nic złego, oba zespoły przystąpią do sobotniego starcia praktycznie w pełnych składach. Jedynym kontuzjowanym futbolistą jest Jacek Sikora (Zagłębie), który jest już po operacji zerwanego ścięgna Achillesa. Półfinał PLFA I zapowiada się niezwykle pasjonująco. Spartanie i Steelers prezentują bardzo zbliżony poziom. Bilans bezpośrednich meczów przemawia na korzyść futbolistów z Będzina (2:0), ale przecież statystyki nie grają.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
45% do 55% (176 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?