Będzin
rozwiń ͮ

Hutnicy już w play-off

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 23 cze 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 23 czerwca meczu 7. kolejki PLFA I drużyna Zagłębie Steelers Interpromex pokonała zespół Bielawa Owls 28:12. Dzięki zwycięstwu Hutnicy zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek. Druga porażka bielawian w tym sezonie spowodowała to, że ich ewentualny awans do play-off jest zależy od rozstrzygnięć w innych meczach ich rywali.

Pierwszy w tym sezonie mecz sobotnich rywali, który został rozegrany 21 kwietnia w Będzinie zakończył się nieznaczny, 6-punktowym zwycięstwem Hutników. Sowy przed meczem stawiały sobie zadanie wygrania przed własną publicznością większą różnicą punktów, tak by zdobyć przewagę w dwumeczu.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy. Niegdysiejszy MVP PLFA, świeżo zakontraktowany running back Jakub Płaczek zdobył punkty po krótkiej akcji biegowej. Radość bielawian nie trwała jednak długo. Jedną ze swych wielu efektownych akcji w tym meczu popisał się skrzydłowy będzinian Mariusz Ostapowicz. Precyzyjne podanie posłał do niego nowy rozgrywający Hutników Maciej Szczerba. Dzięki skutecznemu podwyższeniu za jeden po pierwszej odsłonie goście prowadzili jednym oczkiem.

Drugą kwartę otworzyli punktami gospodarze, którzy używali w meczu ze Steelers dwóch rozgrywających – Mateusza Morasza i Andrzeja Myszkę. Ten drugi wykonał ładne podanie do Piotra Sawickiego i gospodarze odzyskali prowadzenie. Chwilę później błąd popełniła linia formacji specjalnej Sów. Po zablokowaniu próby podwyższenia w wykonaniu Tomasza Mieczkowskiego piłkę przejął Paweł Cymbalista. Po przebiegnięciu całej długości boiska zdobył dla swojej drużyny dwa punkty. Po tym zagraniu zespoły dzieliły raptem trzy punkty.

W kontekście tego, że mamy nowego rozgrywającego czeka nas jeszcze trochę pracy nad zgraniem. Jeśli będziemy się dobrze rozumieć w ataku jestem spokojny o końcowy sukces w tym sezonie.
Szymon Widera, prezes Steelers

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Dotąd skuteczna formacja ataku gospodarzy nie była w stanie skutecznie przesuwać się z piłką w pole punktowe rywali. Goście za to zaczęli poczynać sobie w ataku coraz lepiej. W trzeciej kwarcie dwa razy na przyłożenie podał Szczerba. Odbiorami jego podań byli Łukasz Strzelecki i ponownie Ostapowicz.

Gdy w ostatniej części gry przyłożenie po krótkiej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez quarterbacka Owls wykonał Radosław Grabara, stało się jasne, że Hutnicy wywiozą z Bielawy komplet punktów. Mecz zakończył się zasłużonym, 16-punktowym triumfem przyjezdnych.

- Rozegraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz, który mógł się podobać widzom. Skrzydłowy Sów Krzysztof Pawlaczek powiedział po meczu z Będzinie, że wygraliśmy niezasłużenie. Nie podzielam jego zdania. Dzisiejszy mecz dodatkowo potwierdził, że mamy lepszą drużynę - powiedział po meczu Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex. - W kontekście tego, że mamy nowego rozgrywającego czeka nas jeszcze trochę pracy nad zgraniem. Jeśli będziemy się dobrze rozumieć w ataku jestem spokojny o końcowy sukces w tym sezonie - dodał Widera.

- W drugiej połowie zabrakło nam konsekwencji. Wygraliśmy pierwszą 12:9, ale potem nasza gra się zepsuła. Wydaje się, że Hutnicy w przerwie dostosowali się do naszych ustawień i skuteczniej przeszkadzali nam w ataku - skomentował Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls. - Teraz mamy już tylko matematyczne szanse na awans do play-off. Oczywiście nie składamy broni - dodał Klinger.

By Sowy mogły zagrać w półfinale PLFA I Gliwice Lions muszą przegrać dwa pozostałe mecze w rundzie zasadniczej. Dodatkowo, bielawianie muszą pokonać w ostatniej kolejce Kraków Knights.

W ataku Owls wyróżnili się uzupełniający się running backowie Jakub Płaczek i Marcin Kochanowski. Dobrze zagrał też tight end Piotr Sawicki, który w szeregach bielawian wystąpił po raz pierwszy od roku. Co ciekawe Sawicki specjalnie przyjechał na ten mecz z Trójmiasta, gdzie studiuje.

Najlepszymi graczami Hutników byli rozgrywający Maciej Szczerba i Mariusz Ostapowicz. Pierwszy z nich trzy razy podał na przyłożenie. Drugi kilka razy w ekwilibrystyczny sposób złapał piłkę po podaniach swojego kolegi.

Ostatni mecz w sezonie zasadniczym Owls rozegrają 8 lipca, gdy podejmą Kraków Knights. Dzień wcześniej, 7 lipca Steelers zmierzą się na własnym boisku z Gliwice Lions.

Bielawa Owls - Zagłębie Steelers Interpromex 12:28 (6:7, 6:2, 0:13, 0:6)

I kwarta
6:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 5-jardowej akcji biegowej
6:7 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 22-jardowej akcji po podaniu Macieja Szczerby (podwyższenie za jeden punkt Dominik Sikora)

II kwarta
12:7 przyłożenie Piotra Sawickiego po 23-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Myszki
12:9 dwa punkty dla Steelers po akcji powrotnej Pawła Cymablisty po zablokowaniu próby podwyższenia za jeden punkt w wykonaniu Owls

III kwarta
12:16 przyłożenie Łukasza Strzeleckiego po 26-jardowej akcji po podaniu Macieja Szczerby (podwyższenie za jeden punkt Dominik Sikora)
12:22 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 17-jardowej akcji po podaniu Macieja Szczerby