Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 23 cze, 2012 15:00

Owls
Bielawa
12
6 I 7
6 II 2
0 III 13
0 IV 6
- OT -
28
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Sów mecz o wszystko

Opublikowano dnia: 21 cze 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 23 czerwca o godzinie 15:00, na stadionie Bielawianki przy ulicy Sportowej 10 w Bielawie zostanie rozegrany mecz 7. kolejki sezonu zasadniczego PLFA I. Drużyna Bielawa Owls zmierzy się w meczu rewanżowym z Zagłębie Steelers Interpromex.

Gospodarz: Bielawa Owls (2-2)
Gość: Zagłębie Steelers Interpromex (3-1)
Data i godzina: 23 czerwca, 15:00
Stadion: KS „Bielawianka”, ul. Sportowa 10, Bielawa
Liga: PLFA I

- Bardzo podoba mi się aktualny poziom PLFA I. Wygląda na to, że sezon będzie obfitował w zacięte mecze. Myślę, że w rewanżu w Bielawie odegramy się na Hutnikach - powiedział po pierwszym meczu sezonu Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls. I miał rację.

W Grupie Południowej PLFA I panuje potworny ścisk. Na dwie kolejki przed końcem sezonu, aż trzy ekipy walczą o dwie lokaty premiowane awansem do play-off. Gliwice Lions, Zagłębie Steelers i Bielawa Owls, dla której sobotnia rywalizacja to ostatni dzwonek na dogonienie czołowej dwójki.

Bielawianie ulegli w kwietniu w Będzinie 13:19. Choć przegrywali już 0:19, byli bardzo blisko wyrwania gospodarzom dwóch punktów. - Motywacja przed najbliższym meczem jest podwójna. Gramy o play-offy i pragniemy pokazać dobry futbol fanom w  Bielawie. Pierwsze spotkanie przegraliśmy, ale byliśmy lepsi - odgraża się Krzysztof Pawlaczek, skrzydłowy Sów.  Lions wygrali 9:7, ale wynik mógł być zupełnie inny. - Nie można zwalać wyniku ostatniego meczu na ten błąd. Fakt, to zaważyło na końcowym rezultacie, ale mogliśmy zagrać lepiej. Spróbujemy pokonać Steelers, bo są w naszym zasięgu - twierdzi Klinger.

O zwycięstwo nie będzie łatwo. Jak na Hutników przystało, Steelers słyną z twardej gry i przekuwania w złoto większości swoich akcji. W czterech meczach zdobyli już 100 punktów tracąc tylko 35. W obu klasyfikacjach są zdecydowanymi liderami niższej klasy rozgrywkowej PLFA. – Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo. My tez mamy nóż na gardle, tak jak Owls i Lions. Każde negatywne rozstrzygnięcie może wyrzucić kluby z play-off. Jeśli przegramy mniej niż sześcioma punktami i wygramy z Lions, to zajmiemy pierwsze miejsce w grupie - uważa Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex. Hutnicy w 6. serii spotkań rozgromili Kraków Knights 34:0, z czego cztery przyłożenia padły łupem grupy biegaczy. Nie wiadomo czy będzie tak i tym razem, choć nie wyklucza tego Widera. - Wybieramy zawsze najlepsze rozwiązanie. Jeśli można biegać, to biegamy; jeśli rzucać, to rzucamy. Szczególną uwagę warto zwrócić na Mariusza Ostapowicza - jednego z najbardziej doświadczonych futbolistów, który na boiskach PLFA rozgrywa już czwarty sezon. Ostapowicz w tym sezonie zdobył już 18 pkt, tyle samo co Pawlaczek.

Owls przeciwko Hutnikom muszą sięgnąć po wszystko co mają najlepsze. Do szerokiego składu ma powrócić Andrzej Myszka - człowiek od zadań specjalnych w Bielawie. - W tym sezonie lepiej gramy dołem, niż górą, więc kombinujemy i  wprowadzamy zmiany. Chcemy ściągnąć Andrzeja Myszkę, który zabezpieczy nas na wypadek urazu Mateusza Morasza. Tak było w pierwszym meczu gdy Morasz doznał kontuzji i Myszka wszedł na boisko, i zagrał bardzo dobry mecz - mówi Klinger. Owls do zwycięstwa potrzebują zbilansowanego ataku i przede wszystkim zimnej krwi, tego często brakowało w Bielawie.

Mecz o wszystko dla jednych i o wiele dla drugich. Bielawa kontratakuje, Steelers odpowiada. Wygrać może tylko jeden. Zegar tyka.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
54% do 46% (104 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?