Będzin
rozwiń ͮ

Rycerze bez zbroi

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 10 cze 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 10 czerwca meczu 6. kolejki PLFA I drużyna Zagłębie Steelers Interpromex wygrała na wyjeździe z Kraków Knights 34:0. Hutnicy triumfowali trzeci raz w tym sezonie i w tabeli Grupy Południowej ustępują tylko Gliwice Lions. Dla Rycerzy była to czwarta porażka w tegorocznych rozgrywkach. Tym samym krakowianie stracili szansę na awans do play-off.

W pierwszej połowie na boisku dominowali goście, którzy już w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie dzięki przyłożeniu Marcina Michalczewskiego. Zawodnik ten pokonał z piłką 45 jardów zanim wbiegł w pole punktowe Rycerzy.

W znacznym stopniu, wpływ na wynik miała kiepska sytuacja kadrowa naszego zespołu. Z powodu braku rozgrywającego mieliśmy poważne kłopoty z grą w ataku. Na pozycji quarterbacka występował running back, co miało wpływ na morale naszego zespołu.
Bartosz Oraczewski, rzecznik prasowy Knights

Druga kwarta potwierdziła dominację przyjezdnych. Sygnał do ataku dał Konrad Starczewski, który popisał się krótkim biegiem na przyłożenie. Niedługo później pierwszy ze swoich dwóch touchdownów w tym meczu zdobył running back Marcin Bratuszewski.

Ozdobą spotkania była 85-jardowa akcji powrotna po odkopnięciu, której bohaterem był Mariusz Ostapowicz. Ostatni cios w pierwszej połowie i jak się okazało w całym meczu zadał ponownie Bratuszewski. Po 24 minutach regulaminowego czasu gry Hutnicy prowadzili 34:0.

W drugiej połowie trener Steelers Jindra Štrobl pozwolił zagrać zmiennikom. Do ostatniego gwizdka sędziów żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć punktów i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych. Tym samym Steelers poprawili bilans starć z Knights na 3:2. Co ciekawe niedzielny mecz był pierwszym w historii potyczek krakowian i będzinian, w którym Rycerzom nie udało się wykonać choć jednej akcji punktowej.

- Od samego początku dyktowaliśmy warunki, co przełożyło się na bardzo szybko zdobyte punkty. Po pierwszej połowie postanowiliśmy dać szansę naszym rezerwowym. Jest to bardzo ważne, by w razie kontuzji czołowych graczy mogli ich zastąpić równowartościowi zawodnicy - podsumował Szymon Widera, prezes Zagłebie Steelers Interpromex.

- W znacznym stopniu, wpływ na wynik miała kiepska sytuacja kadrowa naszego zespołu. Z powodu braku rozgrywającego mieliśmy poważne kłopoty z grą w ataku. Na pozycji quarterbacka występował running back, co miało wpływ na morale naszego zespołu. Zawodnicy nie wierzyli, że mogą powalczyć w tym meczu - skomentował Bartosz Oraczewski, rzecznik prasowy Kraków Knights. - Cieszy fakt, że w drugiej połowie znacznie poprawiliśmy grę w obronie, oraz to, że nasi młodzi zawodnicy mogli nabierać doświadczenia boiskowego - dodał Oraczewski.

Kolejny mecz ligowy Kraków Knights rozegrają 24 czerwca, gdy na własnym boisku podejmą Gliwice Lions. Steelers 23 czerwca zmierzą się na wyjeździe z drużyną Bielawa Owls.

Kraków Knights - Zagłębie Steelers Interpromex 0:34 (0:6, 0:28, 0:0, 0:0)

I kwarta
0:6 przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 45-jardowej akcji biegowej

II kwarta
0:14 przyłożenie Konrada Starczewskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Strzelecki po podaniu Macieja Szczerby)
0:22 przyłożenie Marcina Bratuszewskiego po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mariusz Ostapowicz po podaniu Macieja Szczerby)
0:28 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 85-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu
0:34 przyłożenie Marcina Bratuszewskiego po 30-jardowej akcji biegowej