Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 9 cze, 2012 15:00

Owls
Bielawa
7
0 I 0
0 II 3
7 III 0
0 IV 6
- OT -
9
Lions
Gliwice
rozwiń ͮ
 

Ze środka na szczyt

Opublikowano dnia: 6 cze 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 9 czerwca o godzinie 15:00, na stadionie Bielawianki przy ulicy Sportowej 10 w Bielawie zostanie rozegrany mecz 6. kolejki sezonu zasadniczego PLFA I. Drużyna Bielawa Owls zmierzy się w meczu rewanżowym z zespołem Gliwice Lions.

Gospodarz:  Bielawa Owls (2-1)
Gość: Gliwice Lions (2-1)
Data i godzina: 9 czerwca, 15:00
Stadion: KS „Bielawianka”, ul. Sportowa 10, Bielawa
Liga: PLFA I

W sobotnie popołudnie na boisko u podnóża Gór Sowich wybiegną gracze miejscowych Sów, by podjąć w spotkaniu rewanżowym gliwickie Lwy. 5 maja podczas ich pierwszego starcia górą był zespół z Bielawy. Podobnie było w dwóch poprzednich meczach ligowych tych drużyn w 2009 i 2010 roku. Mimo to spoglądając w pozostałe dotychczasowe statystyki trudno wskazać faworyta tego pojedynku. A jest o co walczyć, ponieważ stawką jest pozycja lidera w grupie południowej PLFA I.

Wygrana z Zagłębiem na pewno wzmocniła morale Lwów i dodała im pewności siebie.
Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls

Gliwiczanie deklarują, że nie dopuszczą już do powtórzenia błędów, które pozwoliły grającemu w formacji obrony Tomaszowi Mieczkowskiemu zdobyć dla Sów aż 13 punktów. - Te straty były spowodowane nieporozumieniami między rozgrywającym a środkowym­. Byliśmy zbyt rozluźnieni i za słabo skoncentrowani - mówi Marcin Kaźmierczak, rozgrywający Lions. Lwy wyciągnęły wnioski z pierwszego meczu i stawiają na dokładniejsze przygotowanie techniczne, a także psychiczne.

Swojej szansy na sukces Lwy upatrują także w dobrej dyspozycji wszystkich zawodników. Żaden z ich graczy nie odniósł poważniejszych kontuzji. Na trzy kolejki przed półfinałem ich forma jest na optymalnym poziomie.

Rozgrywający Lwów zapewnia, że analizowali poprzednie mecze Sów, zaś najsilniejszą stroną ich rywali jest zgrany zespół. - W drużynie z Bielawy nie ma pojedynczych „gwiazd”, na których opierałaby się gra całego zespołu. Nasi przeciwnicy są groźni, dlatego że mają dobrych zawodników na wszystkich pozycjach i są skuteczni we wszystkich formacjach - komplementuje rywali Marcin Kaźmierczak.

Z kolei Przemysław Klinger, prezes Owls zwraca uwagę na motywację zespołu z Gliwic, która może być dużą przeszkodą na drodze do zwycięstwa jego podopiecznych - Wygrana z Zagłębiem na pewno wzmocniła morale Lwów i dodała im pewności siebie - zauważa. – Ponadto gliwiczanie mają świetnych biegaczy, takich jak Tomasz Soboń, który dał się we znaki Hutnikom. Musimy wyeliminować zagrożenie z tej strony, a to nie będzie łatwe. By wygrać w tym meczu, musimy zagrać przynajmniej dwa razy lepiej niż ostatnio – kończy Klinger.

Po wygranej z Kraków Knights forma ofensywy zespołu z Bielawy pozwala być jego prezesowi dobrej myśli. Na uznanie zasługuje dobra dyspozycja rozgrywającego Mateusza Morasza, którego celne podania w spotkaniu z Rycerzami były dwa razy zamieniane na punkty. Sowom bardzo zależy na zdobyciu pozycji lidera tabeli, ponieważ chcą wejść do playoff-ów i móc zaprezentować się w meczu półfinałowym przed swoją publicznością.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
48% do 52% (83 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?