Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 10 cze, 2012 14:00

Knights
Kraków
0
0 I 6
0 II 28
0 III 0
0 IV 0
- OT -
34
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Kluczowy moment

Opublikowano dnia: 5 cze 2012 | Komentarze: 0

W niedzielę 10 czerwca o godzinie 14:00, przy ulicy Parkowej, na stadionie Korony Kraków zostanie rozegrany mecz 4. kolejki sezonu zasadniczego PLFA I. W spotkaniu tym Kraków Knights podejmą Zagłębie Steelers Interpromex.

Gospodarz:  Kraków Knights (0-3)
Gość:  Zagłębie Steelers Interpromex (2-1)
Data i godzina: 10 czerwca, 14:00
Stadion:  Korona Kraków, ul. Parkowa 12a
Liga:  PLFA I
Bilety: wstęp wolny

Sobotnie starcie obydwu drużyn zapowiada się niezwykle interesująco. Po jednej stronie boiska staną Rycerze, którzy w obecnym sezonie nie zasmakowali jeszcze ligowego zwycięstwa. Po drugiej Hutnicy, którzy będą chcieli zrehabilitować się za minimalną wyjazdową porażkę, którą odnieśli miesiąc temu w Gliwicach. Zwycięstwo w niedzielnym meczu pozwoliłoby Steelers utrzymać pozycję lidera Grupy Południowej PLFA I.

Z Lwami zagraliśmy najgorszy mecz w historii klubu, a nie okłamujmy się, Lions jeden z najlepszych. Ta dysproporcja formy dnia wystarczyła by gliwiczanie wygrali.
Szymon Widera, prezes Steelers

Krakowianie nie tylko zapowiadają zażartą walkę o pierwszy triumf w sezonie, ale też srogi rewanż za porażkę poniesioną w pierwszym meczu przeciwko Steelers. W dotychczasowych konfrontacjach, a były ich cztery, dwukrotnie wygrywali Rycerze. Ostatni raz Knights wygrali jednak w 2008 roku. Ostatnie dwa starcia należały bezdyskusyjnie do Steelers.

- Wielokrotnie w tym sezonie podkreślaliśmy, że naszym podstawowym celem sportowym jest ogranie zawodników i zdobycie przez nich doświadczenia. Odejście sponsora, kilku doświadczonych zawodników, którzy niejednokrotnie stanowili o sile zespołu, a także zmiany na czele klubu postawiły nasz zespół przez koniecznością przebudowy, także organizacyjno-administracyjnej. W związku z tym ten sezon traktujemy jako przejściowy - komentuje Bartosz Oraczewski, rzecznik prasowy Kraków Knights. – Wysoka porażka w poprzednim starciu z Zagłębiem to efekt przede wszystkim braku doświadczenia naszych zawodników, indywidualne błędy wynikające z nieogrania na ligowych boiskach - dodaje Oraczewski

Po niespodziewanej porażce z Gliwice Lions nastroje w będzińskim obozie nie są najlepsze. - Z Lwami zagraliśmy najgorszy mecz w historii klubu, a nie okłamujmy się, Lions jeden z najlepszych. Ta dysproporcja formy dnia wystarczyła by gliwiczanie wygrali. Liga w obecnym sezonie jest bardzo wyrównana. Ekscytujące mecze, nierzadko trzymające w niepewności do ostatniego gwizdka, są czymś wspaniałym dla kibiców. Stawialiśmy na zdobycie pucharu i nic w tej kwestii się nie zmieniło - dodaje Widera.

Krakowianie mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do play-off pierwszej ligi. By wygrać z żądnymi rewanżu za niespodziewaną porażkę Hutnikami gospodarze niedzielnego starcia muszą, przede wszystkim, zwiększyć skuteczność w ataku. W trzech dotychczasowych meczach w ramach sezonu 2012 Rycerze zdobyli raptem 28 punktów - o ponad jeden mniej niż tracą średnio w każdym starciu tegorocznych rozgrywek.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
48% do 52% (133 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?